Odstawianie leku Olazapina

Witam, Od maja b.r. odstawiam lek olanzapina (z 5 mg, czyli całej tabletki, jestem aktualnie na 1/8 tabletki z 5 mg). Lekarz już dawno kazał odstawić (stwierdził, że nie jest mi potrzebny) jednak przeczytałam, żeby uniknąć skutków odstawiennych trzeba ten lek odstawić delikatnie. Pytanie czy mogę w takiej dawce napić się alkoholu, jeśli nie, to kiedy po całkowitym odstawieniu? Czy jest sens dalsze dzielenie tabletki (na 1/16) czy prostsze jest już wyłączenie go z diety? Dziękuję za cierpliwość

Witam,
Już dawno, jeżeli lekarz zalecił odstawienie, powinna to Pani zrobić.
Takie dzielenie tabletki 5 mg nie ma już najmniejszego sensu.
Pozdrawiam.