Ile może trwać stan lękowy?

Mam problemy z migreną i bólem szyi, udałam sie neurologa i przepisał mi Cloranxen 5mg (2x dziennie) oraz Asertin 100mg ( wieczorem) Po pierwszej dawce Cloranxenu było wszystko dobrze, wieczorem wzięłam 2 tabletke i Asertin, obudziłam sie w nocy z uczuciem gorąca w środku, lękami, biegunką i ogólnie w bardzo złym stanie. Więcej nie brałam leków, a stan lęków i uczucia zimna towarzyszy mi od niedzieli nad ranem. Byłam dziś u lekarza, przepisał ziołowe środki na uspokojenie i kazał czekać. Ile ten stan może jeszcze potrwać?

Witam!
Asertin powinno się przyjmować rano - podawany wieczorem, może zaburzać jakość snu. Należy on do leków p/depresyjnych z grupy SSRI - ich pozytywne działanie pojawia się po 2 - 4 tygodniach. Wcześniej mogą pojawić się niepokoje. Natomiast na Cloranxene trzeba uważać, należy do benzodiazepin i może spowodować uzależnienie - zazwyczaj podawany jest przez krótki czas w celu zmniejszenia lęku i objawów ubocznych po SSRI. Do leczenia należałoby dołączyć psychoterapię.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Asertin ni jest najlepszym lekiem w przypadku współwystępowania bólów głowy, lepszy byłby któryś z leków przeciwdepresyjnych, które dodatkowo mają działanie przeciwbólowe.
Dawka Asertinu 100mg jest często zbyt duża na rozpoczynanie leczenia i stąd te objawy. Z Cloranxenem proszę uważać, ma duży potencjał uzależniający, poza tym ma tylko działanie przeciwlekowe, nie leczy przyczyny lęku.