Czy wykluczyć jakiś lek przy pogorszeniu stanu w nerwicy?

Witam, moj syn ma nerwice natręctw. Przyjmował lek fevarin w dawce 100 . Ostatnio nastąpiła zmiana lekarza, który przepisał mu nowy lek Asertin. Lekarz kazał podawać mu rano dawkę 50 fevarinu, a wieczorem 25 Asertinu. Od kilku dni syn ma pogorszony nastrój, nic nie ja i ciagle spi. Pojawiają się również stany lekowe. Nie wiem co robić, czy wykluczyć któryś z leków?

Dzień Dobry Pani,

Każdy organizm reaguje indywidualnie na leczenie farmakologiczne.
Z Pani pytaniem sugerowałabym, aby zwróciła się Pani do lekarza prowadzącego Syna.

Życzę Pani pomyślności,
irena.mielnik.mafej@gmail.com

Witam,

nie pisze pani, ile syn ma lat? Zaburzenie obsesyjno -kompulsyjne inaczej nerwica natręctw leczy się psychoterapią poznawczo - behawioralną i wspomagająco farmakoterapią. Wskazana jest konsultacja psychiatryczna, u specjalisty, który zajmuje się leczeniem OCD.

Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
proponowałabym porozmawiać z lekarzem prowadzącym na temat niepokojących objawów. Podstawowe metody leczenia nerwicy natręctw to farmakoterapia oraz terapia behawioralna lub poznawczo–behawioralna (CBT). Istotą terapii behawioralnej jest tzw. ekspozycja z powstrzymaniem reakcji – nauka powstrzymywania czynności natrętnej pomimo celowego narażenia się na lękotwórczy bodziec, skutkująca stopniowym wygaszaniem objawów.
Pozdrawiam M.Prus