Czy dermabrazja jest dobra na usunięcie blizn po trądziku?

Mam 25 lat. Leczyłam się przeróżnymi sposobami, kwasy, maści, itp. oraz leki. Mam blizny od kilku lat po tradycyjnym oczyszczaniu, ale nie są aż tak straszne, ale byłam z tym w klinice, takiej, gdzie robią mnóstwo takich zabiegów i widziałam efekty u ludzi (mieli dużo gorzej niż ja:), a mi tylko zaproponowano laser, który na dodatek nie usuwa blizn i zaskórników. tylko przebarwienia. a tego nie mam. a pani doktor się upierała, że mam. Chciałabym spróbować dermabrazji, ale nie wiem, czy coś da? Uważam jednak, że pomoże kilka zabiegów, ale nie wiem jak poznać fachową kosmetyczkę, bo nie zawsze najdroższa znaczy najlepsza. Co zrobić?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Dermabrazja delikatnie spłyci blizny, ale warto ją połączyć z peelingami medycznymi wtedy są bardzo łądne efekty lecznicze.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty