Czy diagnoza w kierunku insulinooporności jest prawidłowa?

Miałam robione badania pod kątem insulinooporności - wcześniej zdiagnozowane PCOS i problemy z wagą. Badania które wykonałam to glikoza i insulina po obciążeniu 75g glukozy. Wyniki: Glukoza na czczo 95mg/dl po godzinie 127 mg/dl i po 2 godzinach 67 mg/dl. Insulina na czczo 10.3 uU/ml po godzinie 75.0 uU/ml i po 2 godzinach 9.3 uU/ml. Lekarz endokrynolog stwierdził insulinoooporność i hiperinsulinemię i przepisał metformine. Czy to na pewno prawidłowa diagnoza?

Warto przeanalizować Pani aktualny model żywienia. Przed wprowadzeniem metforminy sugerowałabym zastosowanie zmian żywieniowych, które mogą przyczynić się do pozytywnych zmian względem stężenia glukozy oraz insuliny. Dodatkowo, zalecana jest aktywność fizyczna, która również jest niezbędna do poprawy glikemii. W wielu przypadkach, zmiana stylu życia i praktykowani indywidualnych zaleceń powoduje normalizację masy ciała oraz poprawę wyników morfologicznych.