Czy dieta i ruch pomoże wyleczyć stan przedcukrzycowy?

W wtorek byłem na badaniach w medycynie pracy, niestety stwierdzili że mam przekroczony cukier na czczo miałem 5,9, miałem się skontaktować z swoim lekarzem pierwszego kontaktu, pielęgniarka zmierzyła mi cukier z palca, wyszło 102 a na drugi dzień 109. Pierwszego dnia zrobiłem jeszcze OGTT, w pierwszym pomiarze wyszło 5,89, norma wynosiła 5,9, drugi pomiar 11,33 a trzeci 11,01. Wiem że mam stan przedcukrzycowy, lekarz stwierdził że dieta i ruch powinny pomóc, moje BMI 25,3.Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć na czczo ogtt i udac sie do lekarza rodzinnego, sadze ze powyzsze zalecenia i odpowiednia dieta i kontrola poziomów glikemii powinna pomoc