Czy długość szyjki 31 mm szyjki macicy w 15. tygodniu ciąży jest prawidłowa?

Czy dlugosc 31 mm szyjki macicy w 15 tyg ciazy jest prawidlowa? Zalecenie lekarza:lezenie,przyjmowanie lekow. Wizyta za 2 tyg.

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednie postępowanie można określić po bezpośrednim badaniu pacjenta. Proponuje kierować się zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

długość szyjki w czasie ciąży powinna wynosić powyżej 25 mm. Poza tym ocenia się jej rozwarcie oraz twardość. Możliwe, że pozostałe wyniki badań skłoniły lekarza do takich zaleceń.

Pozdrawiam.