Czy do takiego zabiegu trzeba wygolić miejsca intymne?

Witam Bede miala zabieg lyzeczkowania macicy. Czy do takiego zabiegu trzeba wygolic miejsca intymne czy nie? Jak dlugo trwa zabieg i jak pozniej czlowiek sie czuja po wybudzeniu? Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

nie nie trzeba wykonywać depilacji, znieczulenie krótkotrwałe dożylne, więc sam zabieg około 20 minut, wybudzenie- pewien dyskomfort - wypoczynek.