Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zabieg usunięcia polipów z szyjki macicy a znieczulenie

W piątek mam mieć zabieg usunięcia polipów z szyjki macicy, mam mieć podane znieczulenie dożylne, wszystko ma trwać do 2 godzin. Czy nie ma konieczności intubowania? Nikt nie powiedział mi, że mam mieć podany lek uspakajający przed podaniem znieczulenia, a ja się bardzo denerwuję. Czy stan podenerwowania pozwoli na prawidłowe znieczulenie?
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Objawy ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jaksą objawy tego schorzenia ? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

W czasie wykonywania takiego zabiegu stosuje się znieczulenie krótkie, dożylne, które nie wymaga wcale intubowania pacjenta. Wprowadza się drogą dożylną leki, które działają silnie przeciwbólowo, uspokajająco i nasennie. Niekiedy przed takim zabiegiem, około 40 minut wcześniej podaje się dodatkowo środek uspokajający doustnie. O tym wszystkim zadecyduje anestezjolog, który będzie Panią badał przed zabiegiem. Proszę o wszystkich Pani problemach powiedzieć anestezjologowi, który na pewno uwzględni Pani wątpliwości, prośby czy życzenia.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy