Zabieg usunięcia polipów z szyjki macicy a znieczulenie

W piątek mam mieć zabieg usunięcia polipów z szyjki macicy, mam mieć podane znieczulenie dożylne, wszystko ma trwać do 2 godzin. Czy nie ma konieczności intubowania? Nikt nie powiedział mi, że mam mieć podany lek uspakajający przed podaniem znieczulenia, a ja się bardzo denerwuję. Czy stan podenerwowania pozwoli na prawidłowe znieczulenie?

W czasie wykonywania takiego zabiegu stosuje się znieczulenie krótkie, dożylne, które nie wymaga wcale intubowania pacjenta. Wprowadza się drogą dożylną leki, które działają silnie przeciwbólowo, uspokajająco i nasennie. Niekiedy przed takim zabiegiem, około 40 minut wcześniej podaje się dodatkowo środek uspokajający doustnie. O tym wszystkim zadecyduje anestezjolog, który będzie Panią badał przed zabiegiem. Proszę o wszystkich Pani problemach powiedzieć anestezjologowi, który na pewno uwzględni Pani wątpliwości, prośby czy życzenia.