Czy dobrze zrobiłam kontynuując branie tabletek?

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne Elin już z pół roku. Zapomniałam wziąść tabletki 6 i 7, zorientowałam się 8 dnia rano (zazwyczaj biorę o 7-9). Po przekopaniu internetu w poszukiwaniu pomocy (nie mogłam się dodzwonić do swojego lekarza) przeczytałam, że mam wziąć 2 tabletki na raz (6 i 7) 8 dnia i 9 dnia też 2 tabletki (8 i 9), a następnego dnia już normalnie po 1 tabletce. Tak zrobiłam. 9 dnia po południu zaczęłam plamić, niewiele i zaczęło mnie boleć w podbrzuszu. Plamie już 5 dzień i bolą mnie jajniki (czasem po lewej stronie, czasem po prawej). Współżyłam 5 dnia i przeczytałam, że jest to duże ryzyko zajścia w ciążę. Moje pytania: Czy dobrze zrobiłam biorąc i kontynuując zażywanie tabletek? Czy powinnam postąpić inaczej? Czy plamienie i ból jajników jest objawem ciąży czy "odstawienia" tabletek?

W tej sytuacji zwykle przyjmuje się tabletkę awaryjną tuż po stosunku jeżeli był, a jeżeli nie - przyjmuje dalej tabletki, albo już czeka na krwawienie i zaczyna nowy blister