Co zrobić po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej Elin?

Witam. Od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne "elin". W drugim tygodniu przyjmowania nie wzięłam 4 tabletek ( 3,4,5,6 tabletka) gdy zorientowałam się w sobotę że zapomniałam ich wziąść połknęłam dwie właśnie w sobotę, dwie w niedzielę a potem już normalnie dokończyłam blister. W sobotę też pojawiło się plamienie i krwawienie które trwa nadal ( 9 dni). Wczoraj skończyłam blister i powinnam mieć normalna miesiączkę? Dodatkowo od trzech dni mam delikatne biegunki (trzy wizyty w toalecierano)

Lek. Katarzyna Szymczak

4 tabletki to duża przerwa, na pewno nie ma ciągłości zabezpieczenia, dlatego powinna się pani dodatkowo zabezpieczać. Miesiączka powinna się teraz pojawic, ale w związku z wahaniami hormonalnymi może mieć inny charakter lub nawet nie wystąpić. Biegunka raczej nie ma związku z antykoncepcja. W razie niepokoju sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam