Czy domowe testy ciążowe są wiarygodne?

Witam. Współżyłam z chłopakiem 20stego października ( przypuszczalnie to był dzień owulacji ) bez zabezpieczeń. Partner skończył we mnie. Dziś jest 12 listopad i zrobiłam rano test ciązowy Quixx o czułosci od 25 mLU/ml i wyżej, wyszedł negatywnie, choc dopatrzyłam się prawie niewidocznej drugiej kreseczki, ledwo co ją widac. Czy test mógł po takim czasie od stosunku kłamac ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto powtórzyć test ciążowy lub oznaczyć poziom betaHCG we krwi. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.