Czy dostanie się olejku kamforowego do ucha dziecka może mu zaszkodzić?

Witam. Mój 5-letni syn ma zapalenie ucha. Lekarz przepisał nam krople dicortinef do wkraplania. Żona poradziła by uszko z zewnątrz smarować jeszcze olejkiem kamforowym. Dziś wieczorem po zakropleniu dziecku ucha zorientowałem się, ze przez nieuwagę chwyciłem nie ta buteleczkę i zakropliłem ucho olejkiem zamiast lekarstwem! Czy wyrządziłem dziecku krzywde? Wiem, ze nie wskazane jest wkrapianie takich olejków, ale stało sie...

Prosze obserwować dziecko, jednorazowe podanie może jedynie podrażnić przewód słuchowy, nie wiem jak dużą ilość Pan podał. W razie czego - proszę jechać do pediatry POZ na płukanie ucha