Czy doświadczony neurolog jest w stanie odróżnić zmiany naczyniopochodne od zmian związanych z SM?
Witam serdecznie. Czy doświadczony lekarz neurolog jest w stanie odróżnić zmiany naczyniopochodne od związanych z SM w obrazie MRI głowy? Moje badania wykonane na przełomie 8 miesięcy oglądało kilku neurologów na oddziale neurologicznym, którzy stwierdzili,ze wygląd i położenie zmian nie odpowiada SM. W MRI obszary leukoarajozy.Dodam,ze przez 8 miesięcy ilość i wielkość zmian nie uległa zmianie,objawów brak,zmiany wykryte przypadkowo,prążków brak,badanie neurologiczne ok,wiek 42 lata.

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Zmiany dla SM w bad. MRI są charakterystyczne. Jeśli kilku neurologów oglądało wynik Pańskiego badania i wykluczyło związek z SM, nie niepokoiłabym się.