Czy Duphaston zwiększa płodność?

Dzień dobry. Od 2 miesięcy przyjmuję Duphaston od 14 dnia cyklu 2 razy dziennie przez 10 dni w celu uregulowania okresu. Chciałabym się dowiedzieć czy Duphaston w jakimś stopniu zwiększa płodność i czy mogę bez obaw współżyć z partnerem z prezerwatywą? Czy jest w ogóle możliwość połączenia Duphastonu z tabletkami/plastrami antykoncepcyjnymi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Duphaston nie jest lekiem na "zwiększenie płodności". Jeśli nie chce Pani zajść w ciążę to może lepiej pomyśleć o antykoncepcji dwuskladnikowej, która również ureguluje okres. Pozdrawiam