Czy dwa dni przed planowanym okresem to dni bezpłodne?

Wczoraj kochałam się z chłopakiem, a jutro mam dostać okres. Czy mam dni płodne w tym czasie i czy jest możliwość zajścia w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Aby orientacyjnie określić dni płodne należy od najkrótszego dnia cyklu odjąć 20 a od najdłuższego odjąć 11. W ten sposób określi Pani zakres dni płodnych. Wówczas Pani określi czy stosunek odbył się podczas dni płodnych czy niepłodnych. Należy pamiętać,że podczas dni niepłodnych ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe ale nie równe zeru.

Pozdrawiam