Kiedy dokładnie wypadają dni płodne?

Czy można wyznaczyć dni płodne na podstawie nieregularnych cyklów? 33, 39, 42,40, 36, 43, 38, 39. data ostatniej miesiączki 11 listopad. Z góry dziękuję za odpowiedz. Monika

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Aby orientacyjnie określić dni płodne należy zastosować następującą zasadę. Od najdłuższego cyklu odjąć 11 czyli 43-11=32. natomiast od najkrótszego cyklu odjąć 20 czyli 33-20=13.
Zatem w Pani przypadku dni płodne przypadją pomiędzy 13 a 32 dniem cyklu.
Pozdrawiam