Jak mogę obliczyć dni płodne, jeśli nie mam śluzu płodnego?

Witam.Mam nieregularną miesiączke,raz 29 dni raz 30 raz 31.w jaki sposób moge obliczyć dni płodne.I wydaje mi się że nie mam owulacji gdyż nie mam śluzu takiego jaki jest gdy występuje owulacja.Proszę o pomoc .Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Dni płodne można określić stosując następującą zasadę: od najkrótszego cyklu odjąć 19-20, czyli np 29-20=9, a od najdłuższego odjąć 11-12, czyli 31-11=20. Zatem dni płodne przypadają pomiędzy 9 a 20 dniem cyklu. Niestety jest to dość nieprecyzyjna metoda.