Dni płodne - jak je obliczyć?

Mam 27 lat i planujemy dziecko, tylko nie wiem, kiedy mam dni płodne. Ostatnią miesiączkę miałam 25 stycznia, a teraz powinnam mieć 25 lutego. Cykl trwa 31-34. Bardzo proszę o pomoc. Beata. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Dni płodne można określić stosując następującą zasadę: od najkrótszego cyklu odjąć 20, czyli 31-20=11, a od najdłuższego odjąć 11, czyli 34-11=23. Zatem dni płodne przypadają pomiędzy 11 a 23 dniem cyklu.
Pozdrawiam