Czy dystrofia czopkowo-pręcikowa jest dziedziczna?

Mam 18 lat. Od kilku lat mam krótkowzrozność a w ciemności widze bardzo kiepsko. U mojej mamy, wykryto dystrofie czopkowo-pręcikową. Jak duże jest prawdopodobieństwo że tez choruję na tę chorobę? Jakie badania może zalecić okulista?

Magdalena Mroczek

Należy wykonać molekularne badania genetyczne i w zależności od rodzaju mutacji będzie wiadomo jak sie ona dziedziczy.