Dystrofia mięśniowa Beckera u matki chłopaka a ryzyko zachorowania u dzieci

Mój chłopak ma chorą mamę na dystrofię mięśniową Beckera. Czy jest ryzyko że nasze dzieci zachorują na tą chorobę skoro nikt inny nie choruje na to i jej rodzeństwo ma zdrowe dzieci i wnuki? Jeśli tak, to ile wynosi to ryzyko?

Podstawowe pytanie jest takie czy faktycznie u mamy chłopaka stwierdzono dystrofię Beckera (BMD). Ponad 80% nosicielek mutacji nie ma w ogóle objawów. Czy potwierdzono BMD u tej osoby w badaniu genetycznym? Jeśli nie, może to inna choroba mięśni? Jeśli tak, najprościej wykonać badanie genetyczne u chłopaka. Najpewniej jednak nie jest chory na BMD, bo nie ma objawów.
Biorąc to wszystko pod uwagę, ryzyko wystąpienia choroby mięśni u Państwa potomstwa jest bardzo niskie. Jest tu jednak kilka znaków zapytania, które należałoby wyjaśnić.