Jakie ćwiczenia i sposób odżywiania będą właściwe w tej sytuacji?

Witam Mam 18 lat i ważę 49 kg przy wzroście 153 cm. Cierpię też na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Fizjoterapeuta kazał mi wykonywać codziennie ćwiczenia rehabilitacyjne. Prawdopodobnie przez tą chorobę mięśnie moich łydek są bardzo słabo rozwinięte i nieproporcjonalne do reszty ciała. Od ponad miesiąca robię też trening codziennie na inne części ciała, w tym jeden interwałowy na nogi. Zauważyłam, że moje nogi stały się szczuplejsze i mięśnie ud się powiększyły, przy czym mięśnie łydek pozostały prawie bez zmian. Od kilku dni robię też dodatkowy trening łydek w jeden dzień. Chciałabym zredukować mięśnie ud i je wyszczuplić, a jednocześnie rozwinąć mięśnie łydek. Jakie ćwiczenia powinnam stosować i jak się odżywiać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o trening - warto wybrać się do trenera personalnego, który dobierze odpowiednie ćwiczenia. Należy zastosować zasady zdrowego odżywiania: 4-5 posiłków dziennie co 3-4 godziny; minimum 1,5l wody dziennie; unikanie przetworzonych produktów spożywczych, fast-foodów, słodyczy, napojów, soków itd. Dieta powinna być urozmaicona, tzn. powinny się pojawiać produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, produkty mięsne, jaja, ryby, nabiał, nasiona oraz orzechy.