Ćwiczenia na wyszczuplenie nóg

Witam, mam 19 lat ok. 182 cm wzrostu, nogi stanowią ok. 46 albo 47% długości ciała i jestem mężczyzną pisałem już do was o swoich grubych nogach, ale teraz chciałbym podać bardziej szczegółowe informacje: w obwodzie ud mam ponad 60 cm a chciałbym zredukować do 50, łydki też nie są chude, możliwe, że ta przypadłość jest po ojcu, ruchu nie mam za dużo, ale się nie objadam zaś niewiadomo czym. Proszę mi pomóc, jakie ćwiczenia mam wykonywać - ile czasu i ile razy w tygodniu oraz jaką dietę stosować.

Witam,
jest Pan młody, więc bez problemu powinno się udać osiągnąć cel. Radzę połączyć treningi kardio- czyli np. bieganie 2-3 razy w tygodniu z treningiem siłowym. Bieganie wzmocni mięśnie nóg i poprawi wydolność organizmu. Na początek może to być trucht, ważne, żeby były to regularne treningi 2-3 razy w tygodniu, a początek po około 20 minut, stopniowo należy wydłużać ten czas. Jeśli nie jest Pan w stanie truchtać tak długo, proszę rzeplatać trucht marszem, np. 1 minuta truchtu, 1 minuta marszu. Z czasem bieg nie będzie sprawiał problemu.
Trening siłowy można początkowo wykonywać wykorzystując ciężar własnego ciała. Proponuje przysiady, ćwiczenie mięśniu grzbietu, brzucha. Przysiady można wykonywać w dodatkowym obciążeniem, hantlami, lub butelkami z wodą. Dodatkowo warto wykonywać wypady nóg w przód, tył i do boku. Na pewno znajdzie Pan wiele przykładowych w internecie.
Proszę wykonywać je 3 razy w tygodniu w kilku seriach przez około 40 minut. Zawsze przed treningiem trzeba pamiętać o rozgrzewce, a po treningu rozciągnąć się.
Jeśli chodzi o dietę polecam racjonalne odżywianie, zdrowe kasze, dużo warzyw i owoców. Mniej smażonych potraw i rezygnację w gotowych potraw, fast foodów oraz cukru.
Powodzenia:)