Czy powinienem skonsultować się z jakmś specjalistą?

Dzień dobry, w połowie października byłem na grzybach, niestety wróciłem z małym kleszczem w nodze który wieczorem został usunięty. Od samego ugryzienia bardzo dużo czytałem o ewentualnej boreliozie i się nakręcałem tym wszystkim (dodam, że przez ostatnie 1,5 roku doszukuję się trochę chorób u siebie mimo wszystkich badań w normie - robiłem dużo badań krwi byłem diagnozowany u kardiologa bo miałem lekkie bóle w lewej części klatki wszystko w normie można powiedzieć). Nie miałem rumienia wędrującego. Po około 2 tygodniach zaczęło się u mnie lekkie drżenie mięsni (bardzo różnych - łokieć, powieka, łydka, udo, pośladek, tył barku i zazwyczaj te drżenia są krótkie). Po 6 tygodniach zrobiłem badania krwi metodą ELISA na boreliozę (IGG i IGM ujemne - niestety czytałem dużo że ta metoda jest bardzo słaba i często jej wynik jest fałszywy) oraz zrobiłem dodatkowo morfologię, potas, magnez, wapń wszystko w normie. W grudniu przed świętami dopadła mnie gorączka (jak połowę ludzi w pracy i mamę w domu). Poszedłem do lekarza dostałem leki na grypę (3 dni i było po chorobie), spytałem o te moje drżenie mięsni, pokazałem badania i lekarka stwierdziła, że to od stresu - nie zlecając żadnych ewentualnych badań dodatkowych. Od 3 tygodni się raczej wcale nie stresuję, biorę dodatkowo magnez, potas i positivum, drżenia mam wrażenie, że lekko ustały jednak dalej się pojawiają. Można powiedzieć, że nic innego mi nie dolega, czuję się raczej dobrze, sypiam też dobrze (staram się spać przynajmniej 7h dziennie, w weekend 9), treningi na siłowni czy biegowe/rowerowe są normalne bez jakiejś różnicy w sile/kondycji. Nie wiem już co robić, czy wziąć od lekarza rodzinnego skierowanie do neurologa ew. poradni chorob zakaźnych (pod boreliozę), czy może iść do psychologa, bo to wszystko będzie objawami stresu (i ewentualnie jakiejś nerwicy/stanu lękowego).

Witam,

w pierwszej kolejności proszę wybrać się do lekarza psychiatry, aby ocenił czy objawy, które Pan podaje nie są związane z chorobą nerwicy/zaburzenia lękowe lub depresja rozumiem, że nie odczuwa Pan zmian depresyjnych itd ale niech to oceni specjalista który potwierdzi lub wykluczy a taka informacja przyda się Panu do lekarza neurologa lub innego specjalisty aby nie odsyłali Pana do psychologa itd.

Jeśli psychiatra wykluczy zmiany to zleci Panu odpowiedniego specjalistę który będzie odpowiedni do schorzeń które są dla Pana uciążliwe np neurolog.

Pozdrawiam

Witam Pana,

Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pana schorzeń somatycznych,

to znaczy, opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże emocjonalne,

czyli że są natury psychologicznej.

Problemy, które Pan opisuje mogą być reakcją obronną ludzkiej psychiki

na stres, lęk, przeżywane emocje, czy traumatyczne przeżycie

w przeszłości.

Drżenie mięśni często występuje na skutek napięcia wywołanego stresem

czy lękiem, np. lękiem o zdrowie.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,

że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej go ujarzmić,

a to może doprowadzić do dalszych zaburzeń.

Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe,

które często przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów

psychicznych i somatycznych.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni

Pana życia, które doprowadziły do opisanych objawów.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Zachęcam Pana do konsultacji z psychologiem i podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną, dzięki czemu odzyska

Pan też spokój, i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/