Pogłębiona kifoza, lordoza i skolioza a dystrofia mięśniowa

Witam. Ostatnio czytałem sporo na temat dystrofii mięśniowych i zacząłem się niepokoić. Otóż kiedy miałem mniej więcej 10 lat zauważono u mnie skrzywienie kręgosłupa. Dzisiaj mam 20 lat i nie są to skrzywienia jakieś wielkie ale widoczne gołym okiem. Mam pogłębioną kifozę i lordozę a także niewielką skoliozę. Lekarze kazali mi ćwiczyć mięśnie grzbietu bo podobno mam osłabione. Czy może to być dystrofia mięśniowa ? W rodzinie nie bylo takich przypadków. Uprawiam prócz tego sport. Proszę o poradę.

Witam, osłabione mięśnie należy wzmacniać szczególnie mięśnie brzucha , a dystrofii mięśniowej Pan nie ma. Dystrofia mięśniowa to choroba genetyczna , która raczej nie pozwala dożyć pełnoletności a objawy pojawiają się już w pierwszych miesiącach życia.
Pozdrawiam i prosze nadal uprawiać sport