Jak wygląda proces spalania?

Witam, jestem na diecie, sporo chodzę, moje BMI to 33. Mam 18 lat, ważę 110 kg i 180 cm wzrostu, czy mogę się dowiedzieć czy jak będę jadł 1600 kcal dziennie to będę spalał tłuszcz czy mięśnie? Czy spalanie mięśnie podobnie jak tłuszczu ogranicza ryzyko chorób?

Dzień dobry

przy podanych parametrach i biorąc pod uwagę umiarkowaną aktywność fizyczną 1600kcal to zdecydowanie za mało! Niestety drugiej części Pana pytania nie bardzo rozumiem.

W razie dodatkowych pytań lub wyjaśnień zapraszam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl