Ćwiczenia na miejscowe spalanie tłuszczu

Witam, Mam 18 lat, ważę ok. 55 kg i mam 140cm wzrostu (został on skonsultowany z lekarzem dawno temu i nic nie mogę ze wzrostem zrobić). Chciałabym po świętach w miarę szybko stracić parę cm z brzucha (by zmieścić się w sukienkę, która obecnie nieco obciska). Czytałam jednak, że nie ma czegoś takiego jak miejscowe spalanie tłuszczu, a popularne brzuszki budują mięśnie, nie spalają tłuszcz. Jak w końcu z tym jest i jakie są ćwiczenia pozwalające na utratę paru cm z brzucha w niecały miesiąc?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy olszówka jest grzybem trującym?

Witam serdecznie,

Ma pani rację - nie ma czegoś takiego jak miejscowe spalanie tłuszczu. Wykonując ćwiczenia na dane partie ciała możemy je wyrzeźbić, ale polecałabym to robić po redukcji tkanki tłuszczowej.
Najlepszymi ćwiczeniami na spalanie tkanki tłuszczowej sa aeroby, ćwiczenia interwałowe. Przyspieszają one przemianę materii i spalają kcal.
Jeżeli tkanka tłuszczowa się zredukuje proszę zacząć ćwiczyć z obciążeniem co przyspieszy budowę mięśni i wyrzeźbienie ciała.
Pamięta Pani również że podczas treningów bardzo ważna rolę odgrywa również odpowiednio zbilansowana dieta, która stanowi 70%sukcesu

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy