Ćwiczenia na pozbycie się fałd na brzuchu

Mam 11 lat, 158 cm wzrostu i ważę 53 kg.Nie mam brzucha tylko trzy fałdy.Jakie mam robić ćwiczenia by nie mieć fałd i dużych ud.Tylko jest jeden problem rodzice nie pozwalają mi nic brać lub pić odchudzające więc tylko ćwiczenia.
11 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Bardzo słusznie, że rodzice zabraniają Ci sięgać po suplementy odchudzające, ponieważ nie są one korzystne dla zdrowia, a przede wszystkim nie są konieczne. Redukcja nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, może być wprowadzona poprzez regularne ćwiczenia modelujące tę partię ciała: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch#

Witam. Jesteś szczupłą osobą, dlatego utarta masy ciała nie jest dla Ciebie wskazana. Oczywiście powinnaś stosować się do prawidłowych zasad żywienia i odpowiednio często ćwiczyć. To pozwoli Ci wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie a także pozbyć się tkanki tłuszczowej np. z okolic brzucha. Pamiętaj jednak, że każdy ma inną budowę ciała i być może fizjologicznie Twój brzuch nie jest płaski jak deska - może np. lekko odstawać, ale niekoniecznie z przyczyny nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Polecam Ci przeanalizowanie i zastosowanie się do porad zawartych w artykule http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Pozdrawiam.