Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy owoc pomelo pomaga spalać tkankę tłuszczową?

Dzień dobry . Mam kilka pytań odnośnie dwóch produktow spożywczych. Czy owoc pomelo spala tkankę tłuszczową? Czy podczas odchudzania się można jeść żółty ser ,a jeśli tak to jaki i jak często?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam Panią,

Nie słyszałam aby pomelo wspomagało redukcję tkanki tłuszczowej tu niezbędna jest właściwa dieta i aktywność fizyczna. Owoce należy ograniczać szczególnie w drugiej połowie dnia ponieważ zawierają sporo cukrów prostych, które nie przetrawione mają tendencję do odkładania się w postaci tkanki tłuszczowej.
Ser żółty jest bardzo wartościowym produktem jednak na diecie redukcyjnej nie należy jeść go zbyt często ponieważ zawiera spore ilości tłuszczu. Nie odpowiem Pani ile powinna go Pani spożywać ponieważ nie znam Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego i kaloryczności diety.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Pomelo nie ma wybitnych właściwości odchudzających, zawiera natomiast potrzebne witaminy. W przypadku stosowania diet odchudzających warto zadbać o to, aby owoce spożywane były raczej na początku dnia. Zdecydowanie lepszą i bezpieczniejszą przekąską będą warzywa. A przy pytaniu o ser żółty - nie można powiedzieć, że nie wolno ale ze względu na zawartość tłuszczu w serze żołtym nie jest on najlepszym pomocnikiem w redukcji.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy