Jak zredukować tkankę tłuszczową z brzucha?

Witam. Mam 18 lat, 170cm wzrostu i ważę 57 kg. Mój problem polega na tkance tłuszczowej. Napinając mięśni brzucha staje się on twardy jak skała (ćwiczyłam go długo) jednak wygląda niekorzystnie przez tkankę tłuszczową. Próbowałam ją spalać ćwiczeniami, jednak mam wrażenie że tkanka została nienaruszona a jedynie mięśnie się wzmocniły, w efekcie czego brzuch nadal wygląda niekorzystnie. Co mam robić żeby ją spalić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. :)

Witam serdecznie,

Bardzo częstym błędem jest praca nad mięśniami brzucha bez większego spalania tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak jeżeli ćwicząc wykonujemy głównie różnego rodzaju brzuszki . W ten sposób wzmacniamy mięśnie brzucha a nie spalmy tkanki tłuszczowej. Proszę dołączyć ćwiczenia cardio. Można jeździć na rowerze, biegać lub zapisać się na zajęcia fitness. w ten sposób zwiększy Pani zużycie kalorii i spali zbędny tłuszczyk. Do tego należałoby prześledzić Pani dietę, która stanowi 70% sukcesy w walce o wymarzoną sylwetkę. Być może odżywia się Pani nieprawidłowo. Dieta Powinna byc odpowiednio zbilansowana i dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Jeżeli miałaby Pani problem z analizą diety zachęcam do kontaktu.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Niektóre ćwiczenia rozbudowują mięśnie nie spalając tkanki tłuszczowej i zapewne wybrała Pani ten typ ćwiczeń. W pozbyciu się niechcianej tkanki tłuszczowej zapewne pomoże dieta redukcyjna i ćwiczenia aerobowe. Zachęcam do wizyty u dietetyka, który ułoży zbilanosowaną dietę dostosowaną do potrzeb Pani organizmu. Zapraszam na www.dietica.waw.pl. Jednak czy oby na pewno, potrzebuje Pani schudnąć? Masa ciała na to nie wskazuje. pozdrawiam