Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ćwiczenia fizyczne dla 18-latki, która chce zredukować tkankę tłuszczową

Witam. Mam 18 lat, 54 kg i 168 cm. Chodzę na aerobik dwa razy w tygodniu, zastanawiam się co ćwiczyć w te dni które nie chodzę. Myślałam nad skakanką, czy to dobry pomysł. Chodzi mi o spalenie tłuszczyku m.in brzuch, boczki. Tak wiem nie da się zgubić cm z wybranych miejsc. Proszę o pomoc, co mogę ćwiczyć w pozostałe dni. Myślałam również nad Mel b bądz Ewa Chodakowska, w grę też wchodzi orbitrek. Proszę o konkretną radę. Pozdrawiam.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn
57 poziom zaufania

Witam,
Jak wygladaja zajecia aerobiku? Jak bardzo intensywne? Czy jest tam wzmacnianie? Warto aby trening był zarówno wzmacniający, siłowy, a także cardio.
Warto wprowadzić bieganie bądź intensywniejszy marsz/spacer. Ewentualnie jeśli ma Pani możliwość to rowerek/bieżnia. Warto wpriowadzać treningi cardio, które będą miały korzystny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Warto pamiętac przy tym o odpowiedniej diecie, bowiem ona stanowi 80% sukcesu i same ćwiczenia nie będą pomocne bez odpowiedniej diety. Ponadto nalezy pamietac o regularnym rozciąganiu się :)

pozdrawiam

0

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 19,1, co wskazuje na niedowagę. z pewnością nie powinna Pani chudnąć. Aby zapobiec spadkom wagi a jedynie wymodelować i wysmuklic ciało powinna Pani utrzymywać prawidłową dietę przy ćwiczeniach fizycznych. Co do ćwiczeń to jak najbardziej popieram ale jadłospis powinien być dostosowany do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kalorii ponieważ zamiast budować mięśnie zacznie je Pani spalać. Pamięta tez Pani aby się nie przetrenowywać. Mięśnie też muszą mieć czas na regeneracje, odpoczynek. Więcej nie zawsze znaczy lepiej! Ćwiczy Pani maksymalnie 5razy w tygodniu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy