Tabletki na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej

witam mam 31lat waże 77kg przy wzroscie 158 wczesniej ważyłam 58 i tak bym chciała wrócić do tej wagi w czasie ciąży przytyłam 30kg zrzuciłam 20ważyłam 68 ale teraz niestety nie mogę już więcej zrzucić a co gorsz przytyłam dodam że mam problemy z tarczycą chcę walczyć dalej z tymi kilogramami ale nie wiem czy starczy mi sił słyszałam ze są jakies tabletki na przyspieszenia spalenia tkanki tłuszczowej ale czy są one bezpieczne dla organizmu proszę o pomoc

Wiekszosc tego typu preparatów zdecydowanie nie jest preparatami bezpiecznymi, które można zażywacbez konsekwencji. Prosze stosowac zdrowa, zbilansowaną diete, włączyc jak najczesciej aktywnosc fizyczną oraz kontrolowac poziom hormonów tarczycy. Bez wyrównania hormonów cieżko bedzie o utrate masy ciała.

Witam serdecznie!
Na rynku jest dostępnych wiele suplementów wspomagających odchudzanie. Jednak aby suplement był bezpieczny po pierwsze musi być sprawdzony, dobrany indywidualnie przez trenera lub dietetyka, po wcześniejszym wykonaniu badań. Suplement to część kuracji odchudzającej, nie możliwe jest bezpieczne schudnięcie tylko za pomocą suplementacji bez stosowania odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Odchudzanie jest dla wszystkich długotrwałym i ciężkim procesem, proszę wybrać się do dietetyka on doda Pani motywacji do odchudzania.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny

Witam, absolutnie przestrzegam przed sięganiem po środki wspomagające odchudzanie, musi Pani pamiętac, że chora tarczyca ,,nie lubi'' z byt małych kaloryczności i w tym zapewne tkwi Pani problem.A teraz kilka ważnych wytycznych, są to zasady zdrowego, racjonalnego żywienia, które powinien stosować każdy, kto chce zdrowo schudnąc:
• Jedz regularnie 4-5 posiłków dziennie, każdy dzień zaczynając od śniadania.
• Twoje codzienne pożywienie powinno zawierać różnorodną żywność pochodzenia zwierzęcego i roślinnego.
• Spożywaj ciemne pieczywo, które obfituje w błonnik pokarmowy. Codzienne spożywanie pieczywa razowego reguluje pracę przewodu pokarmowego, zapobiega zaparciom, daje poczucie sytości i ułatwia utrzymanie należnej masy ciała.
• Ryby – zdrowszym źródłem białka niż mięso. Ryby jedz, co najmniej 2 razy w tygodniu, a głównie ryby morskie. Zawierają one znaczną ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3
• Spożywaj duże ilości warzyw i owoców. Dodatek warzywny lub owocowy powinien wystąpić w każdym posiłku. Warzywa spożywaj surowe lub krótko gotowane. Witaminy zawarte w warzywach i owocach dzięki właściwościom antyoksydacyjnym posiadają działanie przeciw miażdżycowe i przeciw nowotworowe. Ponadto występujący w nich potas obniża ciśnienie krwi. Zaś błonnik poza regulacją pracy przewodu pokarmowego i zapobieganiu zaparciom, obniża stężenie cholesterolu we krwi.
• Ograniczaj spożycie tłuszczów. Do przyrządzania potraw stosuj oliwę z oliwek na zimno lub olej rzepakowy na gorąco do smarowania zaś masło z avocado. Zachowaj umiar w jedzeniu słodyczy i cukru, zamiast słodyczy jadaj owoce i warzywa.
• Ogranicz spożycie soli kuchennej. Jedna płaska łyżeczka soli dziennie powinna Ci wystarczyć. Nie dosalaj. Unikaj przypraw typu Vegeta, maggi. Naturalne zioła dodane do potrawy np. mięsa powodują wydzielanie soli w nim zawartej,w wyniku czego nie potrzebne jest mocne solenie.
W Pani przypadku trzeba wykluczyć ze swojej diety kapustę, kalafior, brukselkę, brukiew, soję, gorczycę, orzeszki ziemne, fasolę, groch i cebulę,oraz kaszę jaglaną gdyż są one źródłem substancji wolotwórczych, negatywnie oddziałujących na tarczycę. Pani dzienne zapotrzebowanie to około 2150 kcal, najlepsza byłaby na początek dieta w granicach 1850 kcal.W razie pytań proszę o kontakt ania@dietaslim.pl

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Niestety nie ma skutecznego środka pomagającego spalić tkanę tłuszczową bez uszczerbku na zdrowiu. Kluczem do sukcesu, szczególnie przy problemach z tarczycą jest odpowiednia dieta oraz systematyczne ćwiczenia aerobowe. Zaręczam - da się! Musi się Pani jednak uzbroić w cierpliwość i sporo silnej woli!.
Serdecznie pozdrawiam
Anna Porada