Odżywianie przy redukcji tkanki tłuszczowej

Witam ile razy w tyg moge jesc mieso typu kurczak gotowany.ryba gotowana. i produkty typu twarog chudy,serek wiejski ,maslanka badz kefir naturalny. Cwicze i zdrowo sie odzywiam. zalezy mi na redukcji tkanki tluszczowej. slyszalam ze bialko powinno sie codziennie jesc,usprawnia metabolizm ?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Mięso ekologiczne

Witam, zapotrzebowanie na białko, a konkretniej na produkty, które białka dostarczają, ustala się po poznaniu kilku parametrów:masy ciała, wzrostu, częstotliwości treningów o których Pani wspomina oraz od ich intensywności.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

0

Chude mięsa i nabiał są produktami jak najbardziej zalecanymi w diecie w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Powinno się takie produkty jeść codziennie, przy czym przyjmuje się, że ilość powinna odpowiadać zapotrzebowaniu na składniki odżywcze w tym białko. Białko rzeczywiście powinno się spożywać codziennie, gdyż jest ono niezbędne do prawidłowego funckjonowania organizmu oraz regeneracji tkanek. Podaż jest zależna od celów dietetycznych, intensywności ćwiczeń i aktualnej masy ciała, przyjmuje się przeważnie między 1,0-1,5 g należnej masy ciała.

0

Witam,
jeśli nie ma przeciwwskazań (chudy) drób można spożywać 2-3 x w tygodniu. Ryby jak najbardziej powinny znaleźć się w Pani diecie, gdyż dostarczą cennych kwasów - zalecenia to ok. 1-2 x w tygodniu. Natomiast w pozostałe dni można spożywać nasiona roślin strączkowych.

Produkty mleczne typu chudy ser twarogowy, serek wiejski, maślanka czy kefir mogą znaleźć się 2 x/ dzień.

Jak najbardziej są to produkty, które dostarczą białka w Pani diecie.

Pozdrawiam
http://www.dietifit.pl/

0

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty