Kaloryczność kolacji a dieta

czy kolacja o kaloryczności ok.400 kcal, spożyta na 3-4 godziny przed snem, to normalny czy obfity posiłek? Dodam, że moje całkowite dzienne zapotrzebowanie wynosi 1600 kcal
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Jeżeli spożywa Pani 1600 kcal w ciągu całego rozłożone na 4-5 posiłków podana kaloryczność kolacji jest zupełnie normala. Jeżeli są to tylko 3 posiłki kolacja powinna dostarczać nawet więcej, bo około 450-480 kcal. Obfitość posiłku to nie do końca to samo co ładunek energetyczny i wartość odżywcza - pod tym pojęciem rozumiemy raczej objętość i poziom ciężkostrawności dania. Jednak przy tak długiej przerwie pomiędzy snem a ostatnim posiłkiem obfitość kolacji nie powinna mieć większego znaczenia.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

wszystko zależy od rozkładu kaloryczności na inne posiłki oraz od trybu Pani dnia, jest to dosć obfity posiłek ale mieści się w granicach normy.

Pozdrawiam

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0

Witam Panią,

jeżeli 1600kcal to Pani czynne zapotrzebowanie energetyczne i tyle zjada Pani w ciągu dnia to kaloryczność kolacji powinna być na poziome około 320kcal. Musi Pani jednak pamiętać, że kalorie to nie wszystko - ważniejszy jest skład posiłków i to czy dostarcza Pani odpowiednich ilości białka, węglowodanów oraz ,,dobrych tłuszczy". Kolacja powinna byc lekka i łatwostrawna i najlepiej zjadana około 3h przed snem. Proszę odpowiednio zbilansować swój cały jadłospis.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk


Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty