Ciemne alkohole wywołują gorszego kaca!

Prawdopodobnie każdy z nas tego doświadczył - syndrom dnia następnego. Czy wiesz, dlaczego tak cierpisz po suto zakrapianej imprezie? Być może powodem był rodzaj alkoholu.

Nie istnieją jednoznaczne przeciwwskazania co do zjadania marchewki na kolację. Niemniej sama marchew nie jest wystarczającym posiłkiem wieczornym. Sugerowałabym wykorzystać ją jako np. element sałatki z dodatkiem twarogu czy jajkiem i grzankami lub zapiekanki np z rybą i kaszą.

Pozdrawiam, Justyna Siwiela

0

Witam! Niestety jest zbyt mało danych by jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, wszystko zależy od tego jak rozkładają się pozostałe posiłki w ciągu dnia.
Ostatni posiłek powinien stanowić ok. 15-20% całodziennej energii. Powinien być pełnowartościowy i dostarczać odpowiednią ilości białka, tłuszczy i węglowodanów w zależności od Pani/Pana zapotrzebowania. Kolacja powinna być spożyta do 3-4 godzin przed położeniem się spać. Jeśli natomiast dość późno spożywa Pan/Pani obiad a wieczorem odczuwa Pan/Pani głód, marchewka może być dobra przekąską na wieczór, ale nie będzie stanowić pełnowartościowego posiłku.

0

Marchewka jest zbyt mało wartościowym produktem by stanowić cały posiłek. Kolacja powinna stanowić ok. 20% dziennego zapotrzebowania energetycznego i powinna dostarczać wszystkich składników energetycznych tj. węglowodanów, tłuszczów i białek.

0

Witam, sama marchewka może być ewentualnie małą przekąską w ciągu dnia, ale nie głównym posiłkiem, to zdecydowanie za mało, niezaleznie od wieku, płci, masy ciała i wzrostu, choć tych danych tu brakuje.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

0

Witam,

Spożywanie samej marchwi na kolacje nie jest dobrym pomysłem. Dieta nie będzie w tedy różnorodna, a także surowa marchew jest małowartościowym produktem - proponuję zastosować ją jako dodatek do dań, można np. zrobić surówkę z surowej marchwi i jabłka i do tego dodać łyżkę otrębów owsianych. Z całą pewnością lepiej jest spożywac marchew w postaci surowej, ponieważ gotowana zawiera wysoki indeks glikemiczny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty