Badanie prenatalne a dysmorfia mięśniowa

dzień dobry mam skierowanie na badanie prenatalne ze względu na to iż moja córka miała guza oun, niestety mój siostrzeniec ma dysrofie mięśniową beckera moje pytanie brzmi jakie prawdopodobieństwo jest by moje dziecko urodziło sie tez z dysrofią i czy badanie prenatalne moze je wykluczyc, nadnienie że młodszy syn mojej siostry jest zdrowy

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie można jednoznacznie określić ryzyka wystąpienia choroby na podstawie krótkiego opisu. Niektóre badania prenatalne pozwalają na określenie ryzyka wystąpienia dystrofii.