Co oznacza taki płyn w piersi?

Dzień dobry, jestem w pierwszej ciąży, jest to ciąża bliźniacza dwukosmówkowa dwuowodniowa. Zbliżam się do 16 tygodnia ciąży, obecnie 15w 6d według badań prenatalnych, według terminu ostatniej miesiączki 14w 6d. Wieczorem zaczęły mnie mrowic piersi, głównie brodawki. Zauważyłam na koszulce plamy, po spojrzeniu na pierś i uciśnięciu jej zaczął wylatywać jakiś wodnisty płyn, był on przezroczysty. Po uciśnięciu drugiej piersi pojawił się taki sam płyn. Teraz z obu piersi co kilka minut ucieka taki płyn. Wizytę u lekarza mam dopiero 15 maja, czy to normalny objaw? Dodam że miałam wykonywane badanie USG piersi i poza zmianami laktacyjnymi nie było nic niepokojącego. Proszę o pomoc, martwi mnie ten płyn, nie wiem czy to normalne.
KOBIETA, 23 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu może wynikać, że piersi produkują wczesny płyn mleczny, który jest wytwarzany przez kobiety w czasie ciąży, zwykle już od drugiego trymestru. Jest to normalny objaw, którego może doświadczyć wiele osób.

W przypadku, gdy ma Pani jakieś wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub ginekologiem, zwłaszcza jeśli zauważy Pani zmiany w konsystencji lub kolorze wydzieliny.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wydzielina-z-piersi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zoltawa-wydzielina-z-piersi-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.