Czy przy tym krwawieniu mogę podróżować 2 godziny samochodem?

Witam. Jestem w 12 tygodniu ciąży , w poniedziałek krwawilam to nie było plamienie ( wpisano w wypisie objawy zagrazajacego poronienia), w środę zostałam wypisana do domu, biorę luteine, nospe, macmiror 500. W poniedziałek po zastrzyku ustalo krwawienie. Brzuch cały czas czuje, nie jest tak jak było wcześniej 4 doby miną dzis od krwawienia. Czy nie zaszkodze dziecku jak pojadę w poniedziałek czyli po 7 dniach od wydarzenia na badania prenatalne 2h drogi samochodem w jedna stronę? Czy lepiej odwołać badania?
KOBIETA, 37 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uważamy, że takie kwestie powinna Pani konsultować z lekarzem prowadzącym ciążę. On najlepiej zna Pani aktualny stan zdrowia, więc jego zdanie na ten temat będzie kluczowe.

Zachęcamy więc do kontaktu z ginekologiem, on zaleci Pani dalsze postępowanie. Czasami ciąża jest na tyle zagrożona, że pacjentka musi się bardzo oszczędzać. Zdaniem naszej ekspertki każdy wysiłek może zagrażać ciąży. Ważne więc, żeby wszelkie działania uzgadniać z położnikiem.

Podobne pytania z odpowiedziami naszych ekspertów można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-ciazy-mozna-podrozowac-samolotem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-podrozowanie-w-ciazy-jest-bezpieczne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-zagrozonej-ciazy-mozna-spacerowac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.