Czy mogę podróżować samolotem z torbielą szyszynki?
Kilka lat temu wykryty u mnie torbiela szyszynki Robiłam co roku rezonans magnetyczny Torbiel bez zmian ok 9 mm nie dający żadnych objawów ( wykryto przypadkiem ) Neurochirurg stwierdził że nie potrzebne są już robione badania skoro od lat się nie zmieni ( ostatnie badanie robione podczas pandemii ) Planuję lecieć na wakacje samolotem. Czy z torbielem takim mogę latać bezpieczne ? Dziękuję za jaką kol wiek odpowiedź Pozdrawiam

KOBIETA, 33 LAT 7 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
nasz ekspert z zakresu neurologii uważa, że jeśli torbiel szyszynki jest jedynym problemem zdrowotnym, to nie ma przeciwwskazań do lotu samolotem. Zanim jednak wsiądzie Pani na pokład samolotu, warto skonsultować się z lekarzem, który zapozna się z Pani historią medyczną.
Anomalie związane z szyszynką zazwyczaj odkrywa się przypadkowo. Bardzo często nie dają one żadnych objawów, tak jak było w Pani przypadku.
Temat ten był poruszany w innych pytaniach:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-latac-samolotem-majac-torbiel-szyszynki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-podrozowac-samolotem-przy-torbieli-szyszynki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/torbiel-w-zatoce-szczekowej-a-lot-samolotem.