Czy mogę podróżować samolotem przy torbieli szyszynki?
Witam, W 2019 przy okazji rezonansu spowodowanego zapaleniem ucha wykryto u mnie torbiel na szyszynce - 6mm, bez znaczenia patologicznego. Laryngolog doradził wtedy, że to nic poważnego. Zastanawiam się czy taka torbiel na szyszynce pozwala na podróżowanie samolotem? Pozdrawiam

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zdaniem naszego eksperta z zakresu neurologii anomalie, które związane są z szyszynką zazwyczaj odkrywane są przypadkowo, tak jak było w Pani przypadku. Bardzo często nie dają one żadnych objawów.
Jeżeli nie ma Pani innych problemów zdrowotnych, to podróże lotnicze nie są w takim przypadku zakazane. Warto jednak dopytać o tę kwestię lekarza, który będzie miał przed oczami wynik rezonansu magnetycznego.