Czy mogę we wczesnej ciąży pojechać nad morze?

Witam, jestem w 5 tygodniu ciąży i mam pytanie, czy mogę jechać spokojnie nad morze? Czy to zagraża ciąży? Czuje się dobrze

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma Pani powodu do obaw – jeśli tylko Pani samopoczucie na to pozwala, może Pani jechać. W zdrowej ciąży podróżowanie ani teraz, ani za kilka miesięcy nie jest niebezpieczne, choć już w III trymestrze warto pamiętać o oszczędzającym trybie życia. Natomiast zarówno we wczesnej ciąży, jak i po 32. tygodniu ciąży wskazane jest unikanie podróży samolotem.

Więcej informacji odnajdzie Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/czy-w-ciazy-mozna-podrozowac-w-egzotyczne-miejsca-latac-samolotem-przechodzic-przez-skaner-n.

W tym momencie proszę tylko zwrócić uwagę, czy pozwala na to Pani samopoczucie lub czy nie pojawia się plamienie lub krwawienie, które jest istotnym przeciwwskazaniem do podróżowania.

Być może przydatna okaże się także infografika dostępna pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-podrozowac-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.