Czy słodziki mogą wpływać na ciążę?
Dzien dobry. Jestem w 23 tc. Od 5 lat spożywam slodziki . Nie wiedziałam wcześniej,że w ciazy nie można ich spożywać. Niestety lekarz,który prowadzi ciaze nie ma informacji o szkodliwości słodzików więc chciałabym zaczerpnąć informacji od kogoś innego. Wszystkie,póki co 2 badania prenatalne są prawidłowe,nic mi nie dolega. Czy skutki miga wyjść po porodzie,dziecko będzie chore?

KOBIETA, 27 LAT 11 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry,
umiarkowane stosowanie słodzików przez kobiety w ciąży, nie powinno prowadzić do powstania negatywnych skutków u dziecka w okresie życia płodowego, jednak może się to przyczynić do zwiększenia jego masy.
Prawidłowe wyniki badań prenatalnych powinny Panią uspokoić, gdyż jest to bardzo dobra informacja, wskazująca na prawidłowy stan dziecka.
Warto byłoby jednak na obecną chwilę zrezygnować ze spożywania sacharyny, gdyż nie jest dokładnie poznany jej wpływ na płód w łonie matki.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://parenting.pl/kobiety-ktore-regularnie-spozywaja-sztuczne-slodziki-maja-wiecej-problemow-z-zajsciem-w-ciaze https://portal.abczdrowie.pl/czego-unikac-w-ciazy https://portal.abczdrowie.pl/czego-nalezy-unikac-w-ciazy https://portal.abczdrowie.pl/zobacz-ktorych-produktow-powinnas-unikac-w-ciazy