Czy COVID-19 mógł mieć wpływ na wyniki?
Badania prenatalne- test pappa i beta źle wyszły, usg wszystko prawidłowe. Wysokie ryzyko trisomii 21. Czy mając covid mogły wyjść złe wyniki z krwi??

KOBIETA, 29 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
nie posiadamy informacji, które mówiłyby, że Covid-19 mógłby w znacznym stopniu wpływać na wyniki badań prenatalnych. Z pewnością warto więc powtórzyć badania bądź poszerzyć dotychczasowe oraz kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego ciążę.
Wiemy natomiast, iż test PAPP-A może być zafałszowany z powodu poważnej infekcji w ciąży, silnego stresu matki, problemów hormonalnych bądź niektórych leków. Proszę więc omówić swój przypadek z ginekologiem. Trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze!
Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prosba-o-interpretacje-testu-papp-a-u-32-latki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znacza-takie-wyniki-papp-a,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wykonac-test-papp-a-przy-przeziebieniu.