Czy wynik badania USG świadczy o nieprawidłowościach?
Dzień dobry. Jestem po badaniu prenatalnym w 12 tygodniu ciąży. Na wyniku badania zauważyłam, że lekarz wpisał adnotację o tym, że pęcherz moczowy/nerki i pępowina są trudne do oceny. W trakcie badania lekarz mnie o tym nie poinformował. Czy jest to powód do zmartwienia?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
skoro lekarz nie poinformował Pani o żadnych nieprawidłowościach, to nie ma powodów do niepokoju.
Pęcherz moczowy/nerki oraz pępowina najprawdopodobniej były trudne do oceny z powodu ułożenia Pani dziecka lub ograniczeń technicznych urządzenia wykorzystywanego podczas badania. Prawdopodobnie lekarz będzie próbował ocenić te narządy podczas kolejnych badań, kiedy dziecko zmieni pozycję.
Proszę nie martwić się na zapas. Nie jest to wskazane.
Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-przeziernosc-karku-trudna-do-oceny,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/atypowe-komorki-nablonka-plaskiego-trudne-do-jednoznacznej-oceny,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/karmie-piersia-ale-mam-guzki-ktore-sa-trudne-do-oceny-co-robic.