Karmię piersią, ale mam guzki, które są trudne do oceny. Co robić?
Witam.
Mam 18 lat i synka, którego karmię piersią. Dwa tygodnie temu wykryłam w obu piersiach guzki, po lewej stronie piersi mam jednego guza o wymiarach 1,68 cm x D 0,73 cm. Lekarz stwierdził, że to najprawdopodobniej węzeł chłonny, za to z drugiej strony prawej piersi mam aż dwa guzki są koło siebie i lekarz napisał, że są trudne do oceny. Wymiary +D 0,95 cm x D 0,73 cm i powiedział, że trzeba obserwować. Poszłam do ginekolożki z tym USG, a ona kazała mi przyjść za miesiąc na następne USG.
Czy pomoże mi ktoś w tym czy może iść do innego lekarza?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie.
Różnicowanie zmian w piersiach u kobiety karmiącej jest trudne - z uwagi na pobudzenie gruczołów piersiowych w piersiach mogą powstawać różnego rodzaju nowe łagodne zagęszczenia.
Biorąc pod uwagę niewielki rozmiar guzków oraz Pani młody wiek, a także aktualne karmienie również zaleciłabym kontrolę USG za miesiąc. Jeżeli cokolwiek Panią wcześniej zaniepokoi proszę zgłosić się zaraz do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie