Guzek w piersi a karmienie niemowlaka

Właśnie urodziłam córcię. Karmiąc piersią, wykryłam w lewej piersi nie duży guzek ale bardzo twardy. Co to może być i czy powinnam zaprzestać karmienia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Podczas ciąży i karmienia dochodzi do wielu zmian w obrębie utkania gruczołowego piersi. W tym czasie mogą być wyczuwalne różne zmiany, które mogą ustąpić po zakończeniu okresu karmienia. Być może to jest przyczyną opisanej zmiany.
W opisanej sytuacji konieczne jest jednak powtórne zbadanie piersi przez lekarza, a także wykonanie ewentualnego badania USG. Dopiero wówczas można wykluczyć inne przyczyny.

Wydaje się, że do czasu wizyty nie ma konieczności zaprzestania karmienia.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl