Kulka w piersi - co robić?

Mam 15 lat. Od dwóch dni czuję w prawej piersi kulkę, tzn. jak dotykam czuję jakbym miała kulkę. W lewej piersi nic nie czuję, natomiast w prawej, jak dotykam, czuję kulkę. Boję się! Czy to normalne?

Pomóżcie!

15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Guzek stwierdzony w piersi podczas samobadania zawsze powinien wzbudzić czujność i zostać zbadany przez lekarza, natomiast nie wszystkie guzki wiążą się z patologią.
W czasie miesiączki, jak też w okresie premenstruacyjnym, może dochodzić do zmian w tkance gruczołowej piersi. Stąd piersi zawsze należy badać po miesiączce i w takim także czasie należy zgłaszać się do lekarza w celu zbadania piersi.

Przed 20 r. ż. najczęstszą przyczyną guzków w piersi mogą być zmiany łagodne.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl