Mam guzek w piersi i wycieka z niej coś przezroczystego. Co robić?

Mam 13 lat i jak na swój wiek spore piersi. Od dwóch dni obserwuję guzek w lewej piersi jest zaraz koło sutka. Brodawka się zaczerwieniła i mam wrażenie jakby koło niej robiły się zaczerwienienia. W pierwszy dzień wyciekła jakby z niej woda, czułam to, ale nie widziałam. Nie mam pojęcia co się dzieje i boję się. Gdy naciskam odczuwam ból. Nie zgłosiłam się do lekarza. Proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane dolegliwości mogą być związane z odczynem zapalnym, zmianą łagodną lub też podłożem hormonalnym. Samobadanie najlepiej wykonać w czasie po miesiączce, gdyż w czasie okresu lub przed nim może dochodzić do fizjologicznych zmian tkanki gruczołowej.
Bez dokładnego zbadania piersi a także ewentualnego badanie USG trudno ocenić przyczynę dolegliwości.
Wskazana jest konsultacja ginekologiczna. Proponuję porozmawiać wcześniej z mamą (rodzicami) i razem zdecydować o wyborze lekarza. Nie należy lekceważyć zgłaszanych objawów.

Redakcja abcZdrowie.pl