Ból i żółtozielona wydzielina z piersi

Witam. Mam 19 lat. 5 miesięcy temu urodziłam synka (cc). Od samego początku chciałam karmić go piersią, ale jakoś nie wyszło :( Po niecałym miesiącu odstawiłam synka od piersi, bo zauważyłam jakiś dziwny guz, zaraz przy brodawce (lewa pierś), po czasie doszedł także dziwny ból, kucie. Po ściśnięciu z brodawki zamiast mleka wypływało coś żółto-zielonkawego z domieszką krwi i w dodatku było bardzo gęste. Przestraszyłam się i przestałam karmić. Po jakimś czasie wszystko ucichło, ale teraz znowu przyszedł ten dziwny ból i do tego, jakoś miesiąc po odstawieniu synka, prawy sutek mi uciekł do środka :( Tak nagle! Nic nie mogę z tym zrobić. Próbowałam laktatorem, ale zaraz jak udało mi się go odrobinę wyciągnąć - szybko schował się z powrotem. Nie wiem co robić. Czy to coś poważnego?

Witam serdecznie.

Szkoda, że w momencie, kiedy zauważyła Pani dziwny wyciek z piersi i guzek - nie zgłosiła się Pani od razu do lekarza.
U kobiet karmiących piersią najczęściej dochodzi do stanów zapalnych piersi i związanych z tym zmian o charakterze zgrubień itp.  Trudno mi wnioskować o przyczynie bez możliwości zbadania Pani.

Myślę, że powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza ginekologa, który zbada Panią, w razie konieczności wykona badanie USG piersi i zaleci odpowiednie postępowanie.

Jest Pani zbyt młodą osobą, aby podejrzewać zmianę złośliwą, ale należy wyjaśnić dokładnie przyczynę Pani problemu, a tego niestety przez internet zrobić się nie da.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia