Co może oznaczać wydzielina z piersi podczas miesiączki?

Podczas miesiączki wydziela mi się wydzielina z piersi przy nacisku - co to może oznaczać? Jestem matką półtorarocznego dziecka, a piersią karmiłam tylko miesiąc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Najczęstszą przyczyną pojawienia się wydzieliny z piersi poza okresem laktacji są zaburzenia hormonalne. Pojawienie się mlecznej wydzieliny związane jest zazwyczaj z wahaniami poziomu prolaktyny. Każda wydzielina z piersi (wydzielina krwista, surowicza, zielonkawa, mleczna) poza okresem karmienia powinna być przedmiotem wnikliwej diagnostyki w celu wykluczenia nowotworów oraz innych patologii.
Powinna Pani skonsultować swoje dolegliwości ze specjalistą ginekologiem.